השקעות נדל"ן בחו"ל

נדלן בפורטוגל - כל מה שאתם צריכים לדעת על זה

נדלן בפורטוגל

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

פורטוגל הפכה ליעד פופולרי מאוד עבור אלה המחפשים להשקיע בנדל"ן. עם קווי החוף היפים שלה, הערים ההיסטוריות והאקלים המצוין, אין זה פלא שישראלים נוהרים בהמוניהם לפורטוגל. אבל מהם היתרונות והאתגרים של השקעת נדלן בפורטוגל? בואו נסתכל מקרוב על הסיכוי המרגש הזה.

היתרונות של השקעה בנדלן בפורטוגל

היתרון הברור ביותר של השקעת נדלן בפורטוגל הוא ההזדמנות לגור או לנפוש בה. עם קו החוף המדהים שלה, היערות השופעים והעיירות המקסימות הספוגות בהיסטוריה, אין פלא שהמדינה הפכה כל כך פופולרית בקרב משקיעים ישראלים.

בהתאם לכך נדל"ן פורטוגלי מציע פוטנציאל מצוין להגדלת הון, כמו גם הכנסות משכירות מהשכרת חופשה לטווח קצר. בנוסף, ישנם תמריצי מס זמינים למי שרוכש נכס באמצעות ישויות ייעודיות כגון חברות מחוץ לחוף.

אך בנוסף לכל יתרון כמובן שיש חסרון אז מהם החסרונות?

החסרונות של השקעת נדלן בפורטוגל

בנוסף לכל היתרונות שהצגנו לכם בפסקה הקודמת, נלוות לנדלן בפורטוגל גם כמה חסרונות.

החסרונות העיקריים של השקעה בנכס בפורטוגל כוללים את המסים הגבוהים שמטילה הממשלה, היעדר תשתיות במדינה והיעדר הזדמנויות למשקיעים בינלאומיים. המסים הגבוהים שמטילה הממשלה על בעלי נכסים הם אחת הסיבות העיקריות לכך שפיתוח הנדל"ן איטי בפורטוגל.

שוק הנדל"ן הפורטוגלי עדיין מתאושש מהמשבר הכלכלי של 2008-2009 שהשפיע על מדינות רבות ברחבי אירופה. עם זאת, מדינות מסוימות שוקלות כעת את פורטוגל כמקום טוב לרכישת נכסים. מיקומה, האקלים והתרבות של המדינה הופכים אותה למקום מבוקש עבור משפחות המחפשות להתיישב.

לאחר שדיברנו על היתרונות והחסרונות, בפסקה הבאה נדון על כיצד תעשו זאת.

כיצד להשקיע נדלן בפורטוגל

השקעת נדלן בפורטוגל היא פשוטה יחסית  אבל חשוב שתעשו את המחקר שלכם לפני שתצעדו את הצעד. בראש ובראשונה, אתם צריכים למצוא סוכן נדל"ן מקומי מנוסה שיוכל לעזור לכם לנווט בשוק ולמצוא את נכס החלומות שלכם.כמו כן, כדאי לשקול להיעזר בעורך דין המתמחה במשפט הפורטוגלי על מנת לוודא שכל המסמכים המשפטיים ערוכים בצורה נכונה וכי כל חוזים אטומים לבעיות אפשריות.

לאחר שמצאתם את הנכס האידיאלי שלכם, ייתכן שתצטרכו להגיש בקשה למשכנתא או להבטיח מימון ממקור אחר אם אין לכם מספיק כסף כדי לקנות אותו על הסף. אז כל מה שנותר הוא לשלם את כל המסים או העמלות הנחוצים הקשורים לעסקה.

לאחר שדנו על כיצד תעשו זאת בפסקה הבאה נברר אילו אתגרים פוטנציאליים הקשורים להשקעה יכולים לעלות בפניכם.

אתגרים פוטנציאליים הקשורים להשקעה

מובן מאליו שהשקעה תמיד טומנת בחובה סיכונים על אחת כמה וכמה כאשר עוסקים בנכסים בינלאומיים כמו אלה שנמצאים בפורטוגל. לכן חשוב להיות מודעים למלכודות פוטנציאליות לפני שאתם מבצעים את הצעד שלכם. לדוגמה, חוקים מקומיים מסוימים עשויים לאסור על משקיעים זרים להחזיק בסוגים מסוימים של נכסים.

ייתכנו גם הגבלות על כמות הקרקע שאדם יכול להחזיק בהתאם למעמד הלאומי/תושבות שלו. לבסוף, מחסומי שפה יכולים להקשות על התקשורת אם האנגלית אינה מדוברת באופן נרחב במקום בו אתם קונים את הנכס שלכם (אם כי אזורים רבים אימצו אנגלית כשפה השנייה שלהם).

בנוסף, בעוד שהמיסים הפורטוגזים בדרך כלל סבירים למדי בהשוואה למדינות אחרות באירופה, הם עדיין יכולים להשפיע על השורה התחתונה שלכם אם לא מנוהלים נכון.

לסיכום

בסך הכל, השקעת נדלן בפורטוגל יכולה להיות מתגמלת מאוד אבל רק אם היא נעשית נכון. בין אם אתם מתכננים לקנות דירה לעצמכם או פשוט מחפשים הזדמנות השקעה משתלמת, חיוני שתבצעו את המחקר שלכם תחילה ותוודאו שאתם מבינים את כל הכללים והתקנות המקומיים הקשורים לרכישת נכס בחו"ל.

כך תוכלו להימנע ממלכודות פוטנציאליות ולקצור את כל הפירות הנלווים להשקעת נדלן בפורטוגל, בהצלחה.

תפריט נגישות אתר