בריאות ורפואה

למי מתאים הליך פונדקאות - בחינת אפשרויות פונדקאות בישראל

למי מתאים הליך פונדקאות

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

עבור זוגות שאינם מסוגלים להביא ילדים לעולם, פונדקאות יכולה להיות אופציה שמשנה חיים. עם זאת, הליך זה אינו מתאים לכולם.

חשוב להבין היטב את התהליך ולדעת אם אתם מתאימים לפני קבלת החלטה. בואו נסתכל למי מתאים להליכי פונדקאות בישראל.

מי יכול להשתמש בשירותי פונדקאות בישראל?

שירותי פונדקאות זמינים לזוגות מכל המינים והנטיות המיניות, כמו גם ליחידים. על מנת להשתמש בשירותי פונדקאות בישראל, על ההורים המיועדים לעמוד בקריטריונים מסוימים. אלה כוללים להיות בן 25 לפחות, להיות נשוי או בזוגיות אזרחית (אלא אם כן הם רווקים), והוכחת תושבות בישראל.

אם יש שני הורים מיועדים, שניהם חייבים לעמוד בקריטריונים אלה ולהופיע בתעודת הלידה.

האם הפונדקאית חייבת גם לעמוד בקריטריונים מסוימים, כמו להיות מעל גיל 21 ללא בעיות בריאותיות גדולות או עבר פלילי. האם הפונדקאית חייבת גם ללדת לפחות ילד אחד משלה ואין לה ניסיון קודם בפונדקאות הריון.

האם הפונדקאית צריכה גם לגור בקרבת ההורים המיועדים על מנת שתוכל להגיע לפגישות רפואיות ולפגישות נוספות לאורך התהליך.

דרישות לאמהות פונדקאיות

בנוסף לדרישות ספציפיות להורים המיועדים, לישראל יש גם דרישות ספציפיות לאמהות פונדקאיות.

אלה כוללים בין הגילאים 21 ל-40 (או 45 אם היו לה הריונות מוצלחים קודמים), להיות שלילי HIV, בריאות גופנית טובה, לא לעשן או להשתמש בסמים, ללא היסטוריה של מחלת נפש, ללא הרשעות פליליות הקשורות לשימוש או שימוש לרעה בסמים, וללא יותר מחמש לידות קודמות (כולל שלה).

כל האמהות הפונדקאיות הפוטנציאליות חייבות לעבור תהליך בדיקה רפואית מקיפה הכוללת בדיקות פסיכולוגיות לפני אישורן במרפאות הפריה חוץ גופית בישראל.

אילו דרישות נוספות נחוצות לפונדקאות?

בנוסף לעמידה בדרישות הזכאות המפורטות לעיל, ישנם גם צעדים נוספים שיש לנקוט לפני תחילת תהליך הפונדקאות.

הורים המיועדים יצטרכו ליצור חוזה מפורט עם האם הפונדקאית שלהם המתאר את כל רצונותיהם להריון ולתהליך הלידה, כגון אילו תרופות עליה לקחת במהלך ההריון, איזה סוג טיפול טרום לידתי עליה לקבל וכו'. צריך לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בדיני פונדקאות על מנת שיוכלו להבטיח כי זכויותיהם מוגנות לאורך כל התהליך. 

לבסוף, ייתכן שהם ירצו להתייעץ עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש כדי שיוכלו להתכונן רגשית להורות ולהבין את כל ההשפעות הפסיכולוגיות הפוטנציאליות של השימוש באם פונדקאית.

היתרונות של פונדקאות בישראל 

כאחת המדינות המתקדמות ביותר בכל הנוגע לטיפולי פוריות, ישראל מציעה שפע של יתרונות בכל הקשור לאפשרויות פונדקאות – כולל ביטחון משפטי ואחוזי הצלחה גבוהים הודות לטיפול רפואי מהשורה הראשונה.

זוגות המחפשים פונדקאות ימצאו מגוון רחב של נשים מוסמכות המוכנות לעזור לבנות את משפחותיהם עם חבילות פיצויים נדיבות זמינות בהתאם לנסיבות אינדיבידואליות כגון ניסיון או העדפות מיקום. 

בנוסף, החוק הישראלי מגן על שני הצדדים המעורבים בחוזי פונדקאות מכל סיכון פיננסי הקשור לסיבוכים רפואיים בלתי צפויים במהלך ההריון או הלידה - כך שיש שקט נפשי בידיעה שההשקעות הפיננסיות שלכם בטוחות לאורך כל הדרך שלכם לקראת ההורות.

לסיכום הכתבה בנושא פונדקאות

פונדקאות היא אופציה מדהימה למי שרוצה להפוך להורה אך אינו יכול לעשות זאת עקב סיבוכים רפואיים או גורמים אחרים שאינם בשליטתם.

למרבה המזל, ישנן מרפאות רבות ברחבי העולם - כולל כמה בישראל - המספקות שירותים באיכות גבוהה שתוכננו במיוחד עבור אלה שרוצים לבחון את האפשרות הזו לעומק.

עם זאת, לפני תחילת הליך פונדקאות בישראל, חשוב להבין את דרישות הזכאות ולוודא שכל הצעדים הדרושים ננקטו כראוי כדי ששני הצדדים יהיו מוכנים במלואם למסע משנה חיים הזה!

תפריט נגישות אתר