השתלת שיניים

השתלת חניכיים המדריך המלא

השתלת חניכיים

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

השתלת חניכיים היא הליך דנטלי אשר מטרתו להתמודד עם השפעות של נסיגת חניכיים; מצב שבו רקמת החניכיים המקיפה את השיניים נסוגה או נשחקת, וחושפת יותר מהשן או משורש השן. זה עלול להוביל לנזק לעצם התומכת, ואם לא מטפלים בו, עלול לגרום לבעיות משמעותיות בבריאות השיניים עד לנשירתן במקרים חריגים ומתקדמים. 

הכל על טיפול השתלת חניכיים 

השתלת חניכיים נחוצה כאמור כאשר מתרחשת נסיגת חניכיים. חשוב לטפל במצב זה מכיוון שהוא עלול לגרום לרגישות למזונות ומשקאות חמים וקרים עקב שורש השן החשוף. יתרה מכך, נסיגת חניכיים לא מטופלת עלולה להוביל לאובדן שיניים עקב חוסר התמיכה של רקמת החניכיים. כך, השתלת חניכיים מטרתה בסופו של דבר להגן על השיניים ולמנוע סיבוכים דנטליים נוספים.

  • הכנה לקראת הטיפול - לפני הטיפול, רופא השיניים ידון בהיסטוריה הרפואית שלכם ויבצע בדיקת שיניים מקיפה כולל צילומי רנטגן כדי להעריך את מצב החניכיים והשיניים. במידה והשתלת חניכיים נדרשת, הרופא יעדכן אתכם וייצור תוכנית טיפול מפורטת.
  • תהליך ההשתלה - במהלך הטיפול, רופא השיניים ישתמש בהרדמה מקומית כדי להרדים את האזור. לאחר מכן תילקח חתיכת רקמה קטנה, בדרך כלל מהחיך. את הרקמה הזו משתילים באזור החניכיים שדורש טיפול. מרקמה זו, תצמח רקמה חדשה. מדובר בהליך קל ופשוט שלאחריו ניתן מיד לחזור הביתה. כמובן שיש להקפיד על הוראות הרופא כדי לוודא החלמה טובה יותר. 

כיצד היגיינת הפה קשורה לבריאות החניכיים

חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה כדי להבטיח את בריאות החניכיים. צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע מסירים רובד חיידקים וחלקיקי מזון העלולים לגרום לדלקת חניכיים, נוסף על בעיות בשיניים עצמן. אי שמירה על היגיינת פה נאותה עלולה לגרום להצטברות חיידקים, מה שמוביל למחלות חניכיים.

אם בכל זאת עלה צורך בהשתלת חניכיים, דעו כי לטיפול ישנם יתרונות רבים:

  • היתרונות המיידיים – מדובר ביתרונות אסתטיים בעיקר. במסגרת ההליך, המטרה היא לכסות שורשים חשופים כדי לתת לשיניים מראה טוב יותר. הוא גם עוזר בהפחתת נסיגת חניכיים נוספת ואובדן עצם. בנוסף, הוא יכול להציל שן שהייתה צריכה עקירה עקב נסיגת חניכיים חמורה.
  • בטווח הארוך - השתלת חניכיים יכולה לשפר משמעותית את בריאות הפה לטווח הארוך. מצד אחד, היא מפחיתה את הסיכון לפתח מחלות חניכיים בעתיד (כל עוד מקפידים על היגיינה), שיכולות להוביל לבעיות בריאותיות חמורות יותר אם לא מטפלים בהן. היא גם מפחיתה את רגישות השיניים, במיוחד למאכלים חמים וקרים. לבסוף, על ידי שמירה על היגיינת פה טובה לאחר ההליך, ניתן להבטיח את אורך החיים של שתלי החניכיים ואת בריאות הפה הכללית.

הכל מתחיל מהיגיינה טובה 

כעת כשאתם יודעים הכל על השתלת חניכיים ובעיקר שבסופו של דבר, לא מדובר בתהליך מפחיד כמו שבוודאי חשבתם, הגיע הזמן להעניק לעצמכם יותר. אם לאחרונה הרגשתם כאבים, רגישות לא מוסברת בחניכיים או שמשהו פשוט לא מסתדר בחיוך שלכם, הגיע הזמן לקבוע תור אצל רופא השיניים. טיפול מהיר ובזמן, יבטיח החלמה מהירה יותר. 

תפריט נגישות אתר